Yorkshire`i terjer

Kõik yorkshire terjerid elavad meiega koos majas, jagavad eluruume meiega, käivad kaasas meiega reisidel ja on meie pereliikmed. Meie kennelis ei ole aastaringi kutsikaid. Näitus ja aretus on meie enda aretuse huvides oluline hobi. Kes on meie koertega tutvunud teavad, et meie jaoks on selles tõus peamiseks tõutüüpiline iseloom, tõu tervis ja standardijärgne suurus . Püüdleme algusest peale aretada terveid, ilusaid, iseloomukindlaid, pikaealisi ning sotsialiseerituid yorkshire terjereid. Kui püüad aretada standartseid koeri, siis ei saa ilma näitusteta ning me külastame reeglipäraselt aretuskoertega koertenäitusi. Kõigil meie kennelis aretusse minevatel yorkshire terjeritel on täidetud aretusnõuded.

Nordics Hütte Felia Silvery Frances “Chessi”

(Golden Nest Tiffany & Champion Atvinsetas Absolute)

born. 21.09.2018 weight 3,0 kg PL 0/0

breeder and owner Maili Meskat

F-pesakond/litter

Tiffany viimasest pesakonnast jäi meie kennelisse tema tütar “Chessi” Nordics Hütte Felia Silvery Frances. Tema isa elab kennelis Made With Love.
Chessi oli juba kutsikaeas hea terjeri temperamendiga, kiire ja nupukas.

Ta vahest tüütas kutsikana ema Tiffanyt ja teisi kenneli koeri väsimuseni oma mängulustiga ja igasugu koerustega, mida kõike noor kutsikas teha võib , aga ta oli leebe iseloomuga, ülisõbralik kõigi meil elavate koertega, külalistega ja see saigi otsustavaks ta jätta kennelisse.

Vasakul on Chessi kutsikana ja paremal Chessi isa Ch. Atvinsetas Absolute

Chessi esimene näitus.

Ta on ilusate pikkade ripsmetega ja tumedate otsevaatavate säravate silmadega yorki. Chessi on nagu tuul igal pool, kohe kohal ja samaaegselt ka väga kuulekas. Talle meeldib trennis käia ja nii sai käidud temaga näitustel, kuni koroonapandeemia tulekuni. Ta sai näitustel nii suurepäraseid, kui ka keskpäraseid hindeid konkurentsis, enamasti oma karvavärvi tõttu. Teda on alati kohtunike poolt kiidetud standardile vastava suuruse, hea kindla iseloomu ja korrektse hambumusega emasena, kellel on head nurgad ja vaba liikumine.

Chessi on armas, päikseline, rõõmsameelne ja leebe yorkshire`i terjer ja loodan, et see pärandub ka tema järglastele.
Reisikaaslasena on ta vaikne ja ei häiri teda vihm ega lumi, alati naudib õuesolemist või tegelemist. Ta ei väsi iial ära toomast oma lemmiklelu ja on minu abikaasa üks lemmikutest. Sageli õhtuti on neil kaisutund teleka ees.

Algusest peale on ta olnud hea isuga ja ka praegu ainukesena meie koertest armastab mõnikord nähtamatult varastada toidupala. Muidu on ta kuulekas, õpihimuline ja vaikne yorki meie koerte seas. Chessi armastab süüa absoluutselt kõike ja ei ole olnud kunagi valiv toiduga. Liha, kvaliteetset kuivtoitu, juurvilju, puuvilju. Talle maitseb lihtsalt kõik.
Chessi põlved ja silmad on kontrollitud. Tulemuseks on terved põlved patella O/O . Eestis kehtivad aretusnõuded on täidetud.


Nordics Hütte Edwina-Emylie “Emy

Estonian Junior Champion

( Int.Champion Sharmnatan`s Orlando Magic & Golden Nest Tiffany)

born. 23.05. 2016 weight 2,9 kg pedigree

breeder and owner Maili Meskat

E-pesakond/litter

Tiffany teisest E-pesakonnast jätsime endale meie enda aretusest yorkitüdruku.

Koduse nimega on ta lihtsalt “Emy”. Tema isa on Rahvusvaheline, Multi , Veteranide Tšempion Sharmnatan`s Orlando Magic imeliselt kauni siidise karvaga. Emy oli juba kutsikana ja noorkoerana ülisotsiaalne. Teda oli lihtne koolitada. Ta elas mõniaeg suurlinnas Berliinis ja on selletõttu ka täiskasvanuna väga reisihuviline ja ülimalt sotsiaalne yorki.

Ta on suure temperamendiga, tähelepanelik, nutikas koer. Juba kutsikana kasvas tal hästi karv ja on tänaseks korrektse standardis nõutava värvi ja struktuuriga. Tal on väike tõutüüpiline pea ja armas nägu, korrektse pikkusega koon ja väike must nöbinina ja nii võlus ta meie peres kõigi südamed. Emy saab läbi kõigi inimeste ja loomadega. Trennis käib ta 2 korda nädalas ja alati väga ootab trennipäevi. Näitustel osales nii minu, kui ka meie tütrega edukalt ja ka neil klappis omavaheline koostöö hästi. Emy armastab pesemist ja karvahooldust väga ja naudib alati kogu SPA programmi. Ta on täielik printsess, Diva ja naudib oma ilu. Ta võib istuda uhkelt tähtsa ilmega tutikesega peas diivanil, kotis või süles nagu nukuke.

Tema kaasavõtmine ei tee kunagi tüli või ei vaja ümberkorraldusi. Kodus aias on pallimäng iga külalisega tema kinnisideeks. Aias võib ta minu või mehega lihtsalt istuda või jälgida kõrvalt meid aiatöödel.

Emy on kiindunud ja kuulekas yorki ja ilusa ilmaga jalutamine on talle meelepärane, vihma ta üldse ei armasta. Meie koerte hulgas on ta niiöelda Security ja kõigist häälekam yorki. Emy parim sõber kennelis on bologna bichon Flocke, kellega ta ka üles kasvas ja näitustel koos käis.

Emy on hea isuga ja ei ole toiduga valiv. Juurviljad talle küll kõik ei maitse, aga puuvilju armastab. Ülekõige fännab suitsuvorsti ja seda saab erandjuhtudel. Emyl on olnud 1 pesakond. Isepoegija. Ta on fantasiline ema sünnist kutsikate loovutuseni. Ta tegeleb kutsikatega, mängib nendega pidevalt ja õpetab ise hoolikalt kutsikaid.
Tal on samuti täidetud aretusnõuded.
Terviseuuringud: põlvekedra Patella uuring(Eestis), trahhea röntgenuuring / tulemusega terve (Eestis), silmauuring teost. (Leedus.)


Golden Nest Tiffany

import Latvia breeder Ilva Kubasova and Kristina Jelevica

( Multi.Champion Durrer`s Diesel Power & Int. Champion Beautiful Barbie of Golden Nest)

born 13.08. 2011 weight 2,8 kg

Tiffany on meie kennelis esimene yorkitüdruk. Ta on pärit Lätist kasvatajalt kohtunik Ilva Kubasova ja K.Jelevicalt
Hüüdnimi on Tiffy. Ta kolis meie juurde 2011. aastal 11 novemberil kell 11
🙂

Tiffany Pärnu rannas ja fotod näitustel

Tütar esines Tiffanyga edukalt rahvusvahelistel juuniorhandlerite võistlustel ja Tiffanyst sai alguse ka tema koertenäitustel osalemise huvi.

Aasta on 2012


Fotol on Tiffany meie aretusest tiigrikarva saksa dogiga tšempion Nordics Hütte Cemona-Cheriega ja juba fotolt on arusaadav nende suuruse tõttu, kui headeks sõpradeks need kaks said omavahel.

Tiffany 3 kuune ja suur sõber 6 aastane saksa dogi Cemona

Suur dogipoiss Chaiki ja Tiffany 3 kuune

Tiffyl on olnud 3 pesakonda. Tema viimane pesakond oli 7 aastaselt ja ta poegis ise.

Tiffany on tänaseks aretusest pensionil ja naudib mõnusat koeraelu.


Tiffany 8 aastat ja 11 kuud, Emy 4 aastane, Chessi 2 aastane

Jagame maja, diivanit,elu nende armsate siidiste karvadega kaaslastega. Igaüks neist on enda tüüpi ja ise isiksus, oma iseloomu, veidruste ja eelistustega. Paari sõnaga ei olegi mõeldav nende kirjeldus. Igaüks on neist meie peres omaette eriline koer.

k